Kaip padėkoti mokytojui?

Mokytojai – tai vienos atsakingiausių ir sudėtingiausių profesijų atstovai. Ko gero, Mokytojo diena – vienintelė data kalendoriuje,  kurios dėka mokytojai gali pasidžiaugti jiems rodomu išskirtiniu dėmesiu. Ta proga moksleiviai dovanoja gėles, taria padėkos žodžius už tai, kad pedagogai  skiria jiems, mokiniams, savo šilumą, meilę, rūpestį ir didžiulę dalį savęs.

Labai gražu, kai spalio 5-ąją pasveikinti mokytojų susirenka buvę auklėtiniai. Patikėkite, mokytojai labai vertina išlikusį ryšį – net po daugelio metų sulaukti mokinių su gėlės žiedu rankose yra be galo maloni dovana.

Keletas idėjų mokiniams, kaip galima pasdien padėkoti ir pradžiuginti brangų mokytoją:

  • Prieš pamoką ant lentos su kreida užrašykite: “Ačiū Jums, Mokytoja!”, “Labas rytas, miela auklėtoja” ar pan.
  • Auklėtojos gimtadienio proga nebūtina pirkti brangių dovanų. Įteikite gražiai įrėmintą klasės nuotrauką, kitoje pusėje užrašę linkėjimą, sudainuokite dainą, padovanokite gėlių puokštę. Juk svarbiausia – dėmesys, o ne dovanos kaina.
  • Kiekvienas mokytojas svajoja, kad per jo pamoką mokiniai būtų dėmesingi dėstomam dalykui, nesiblaškytų, netrukdytų kitiems. Tad su visa klase galite susitarti nors kartais apdovanoti mokytoją ypatingu dėmesingumu, atidumu ir kruopštumu.

Kai kada mokytojams už jų nuoširdų ir gerą darbą  dėkoja tėvai.  Bene geriausias būdas tai padaryti – parašyti laišką mokyklos direktoriui, įvertinant mokytojo indėlį ugdant mokinius.  Padėkos laišką galima nusiųsti ir asmeniškai mokytojui.

Padėkos laiško mokytojui pavyzdys:

(kai rašoma asmeniškai mokytojui):

Gerb. p. Onute Ziniene,

Norėtume šiuo laišku išreikšti nuoširdžią padėką už Jūsų sugaištą laiką bei dėmesį, kurį šiais metais skyrėte mūsų dukrai Kornelijai.

Šiais metais Kornelijos pažymiai pastebimai pagerėjo. Mes taip pat pastebėjome, kad ji labiau pasitiki savo jėgomis ruošdama chemijos namų darbus. Su Jūsų pagalba Kornelija suprato, kad jai pasiseks, jei nuolat stengsis spręsti sudėtingus uždavinius.

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame ir linkime stiprybės bei sveikatos.

Su pagarba,

Aldona ir Jonas Petrauskai


(Kai rašoma mokyklos direktoriui):

Gerb. p. Juozai Klimavičiau,

Norėtume pasidžiaugti, jog mūsų sūnus Vilius Jonušas mokosi Jūsų vadovaujamoje mokslo įstaigoje.
Ypatingą padėką norėtume išreikšti fizikos mokytojai Irenai Vitkauskienei. Jos profesionalumas ir puikūs bendravimo įgūdžiai suteikė mūsų sūnui ne tik reikalingų žinių, tačiau ir pasitikėjimo savimi.
Mums padarė didelį įspūdį šios pedagogės mokymo metodika, rūpestis ir dėmesys kiekvienam mokiniui. Ankstesnėje mokykloje Viliui sunkiai sekėsi spręsti fizikos uždavinius, tačiau p. Irenos dėka pagerėjo ne tik Viliaus pažymiai – jis nuoširdžiai susidomėjo šiuo mokslu ir netgi mąsto apie fizikos studijas universitete.

Jums, gerbiamas direktoriau, dėkojame, kad turite tokius puikius darbuotojus. Linkime kuo geriausios kloties ir sėkmės darbe.

Su pagarba,

Vitalija ir Stasys Jonušai